Komenda Powiatowa Policji w Bytowie

Ważne linki

Najczęściej czytane

 1. Powiat bytowski w strefie czerwonej, apelujemy o przestrzeganie przepisów sanitarnych

  Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Od soboty 19 września powiat bytowski znalazł się w tzw. czerwonej strefie. Wiążą się z tym dodatkowe obostrzenia dla mieszkańców. Apelujemy, aby przestrzegać przepisy sanitarne. Zadbajmy o siebie i innych. Nie zapominajmy, wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia. Bądźmy odpowiedzialni. Każdy ma wpływ na bezpieczeństwo.

 2. Nietrzeźwi kierowcy powodowali kolizje

  W miniony weekend bytowscy policjanci trzykrotnie interweniowali w związku z kolizjami spowodowanymi przez nietrzeźwych kierowców. Całe szczęście w zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał. Sprawcy już niedługo zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Mundurowi apelują o ostrożność i odpowiedzialność na drodze.

 3. Bez uprawnień, z narkotykami i pod ich wpływem wpadł w ręce policjantów

  Kara 3 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu mieszkańcowi Bytowa. Policjanci w samochodzie, którym kierował mężczyzna znaleźli narkotyki. Okazało się również, że bytowianin jest pod wpływem amfetaminy, a także, że cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie przesłuchany, a śledczy przedstawią mu zarzuty.

 4. Policjanci przypominają o obowiązkach w związku z epidemią

  Policjanci z powiatu bytowskiego nadal prowadzą działania, które mają na celu zwiększyć bezpieczeństwo epidemiczne w naszym powiecie. Każdego dnia policjanci prowadzą kontrole, podczas których sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu zasłaniają usta i nos, a także czy zachowują dystans od innych. Mundurowi również z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną kontrolowali sale weselne. Mundurowi apelują, stosujmy się do obowiązujących przepisów, gdyż one mają na celu ochronę życia i zdrowia każdego z nas.

 5. Motocyklem uderzył w przyczepkę, policjanci apelują o ostrożność

  Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 228 w okolicach Frydrychowa. W wyniku uderzenia motocykla w przyczepkę samochodową ranny został kierujący jednośladem. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku. Mundurowi apelują o ostrożność za kierownicą.