POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Bytowie

Wiadomości

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI

Data publikacji 20.07.2019

W piątek odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku przypada 100 rocznica powstania Policji Państwowej. W bytowskim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało ponad 40 policjantów. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją.

Wczoraj uroczyste obchody policyjnego święta rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicami pamięci sześciu policjantów zamordowanych w Twerze w trakcie II Wojny Światowej. Następnie w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej i św. Jana Chrzciciela w Bytowie odprawiona została Msza Święta w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin. Następnie w asyście orkiestry dętej z Zapcenia mundurowi przemaszerowali na dziedziniec bytowskiego zamku, gdzie odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której mundurowi odebrali awanse i odznaczenia. W tym roku podczas uroczystego apelu odbywającego się w ceremonialnej oprawie awansowanych na wyższe stopnie zostało 45 policjantów. Komisarz Mariusz Grabowski z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Roberta Sudenisa odebrał rozkaz o powołaniu przez Komendanta Wojewódzkiego Policjiw Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Podczas uroczystości gratulacje otrzymali także mundurowi, którzy reprezentowali bytowską komendę oraz pomorski garnizon w konkursach z okazji „100 lat Policji”, a także w zmaganiach „Policjant Służby Kryminalnej” oraz zawodach ratowników policyjnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy. Uhonorowany został także sierż. szt. Artur Szada Borzyszkowski, który zdobył tytuł „Najbardziej popularnego dzielnicowego” województwa pomorskiego. Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski wręczył także podziękowania i okolicznościowe pamiątki samorządowcom oraz przedstawicielom instytucji współpracujących z bytowską komendą na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie bytowskim.

W uroczystościach brał udział senator RP Waldemar Bonkowski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją, a także rodziny policjantów. Akademię z okazji Święta Policji uświetniła orkiestra dęta z Zapcenia.

 

 

  • Komendant wręcza awanse.
  • Komendant wręcza awanse.
  • Komendant wręcza awanse.
  • Komendant wręcza awanse.
  • Komendant wręcza gratulacje i pamiątki.
  • Komendant wręcza gratulacje i pamiątki.
  • Komendant wręcza gratulacje i pamiątki.
  • Komendant wręcza gratulacje i pamiątki.
  • Komendant wręcza gratulacje i pamiątki.
  • Komendant wręcza gratulacje i pamiątki.