Wiadomości

Zmarły dwie osoby poszkodowane w wypadkach, policjanci apelują o ostrożność na drodze

Data publikacji 10.03.2020

W ostatnim czasie na drogach powiatu bytowskiego doszło do trzech groźnych wypadków. Niestety dwie osoby poszkodowane w tych zdarzeniach zmarły w ubiegłym tygodniu w szpitalach. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

15 lutego br. dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze Bożanka – Dretyń. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący toyotą 65-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego na zakręcie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Samochodem podróżował tylko kierowca. Mężczyzna nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Niestety mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w ubiegłym tygodniu w szpitalu.

2 marca br. policjanci pracowali na miejscu wypadku na drodze wojewódzkiej nr 228 w okolicach Jamna. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący seatem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i nie zachował bezpiecznej odległości od volkswagena, którego wyprzedzał. Auta zderzyły się bocznie, a 22-letni kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mieszkaniec powiatu kartuskiego został trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

Do kolejnego wypadku doszło 4 marca na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Unichowem a Gołębią Górą. Wstępne ustalenia mundurowych wskazują, że 22-letni kierowca volkswagena passata z niewyjaśnionych w chwili obecnej przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku volkswagenem golfem. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które zostały przewiezione do szpitala.

Policjanci bardzo wnikliwie analizują okoliczności i ustalają dokładny przebieg zdarzeń. Śledczy zabezpieczyli ślady zdarzeń, technik wykonał szkice oraz dokumentacje fotograficzne. Również samochody zostały zabezpieczone i poddane szczegółowym oględzinom.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu i nieprzepisowe wyprzedzanie. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

  • Rozbity samochód.
  • Rozbity samochód.
  • Rozbite samochody.
  • Rozbity samochód.
  • Rozbite samochody.
  • Rozbity samochód.