Wiadomości

Kierowca ciężarówki uszkodził zaparkowaną przyczepę, mężczyzna był nietrzeźwy

Data publikacji 26.03.2020

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mieszkańcowi powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna kierował ciężarowym mercedesem z naczepą, pomimo że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo zawracając na parkingu uszkodził inny pojazd. 40-latek już stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 10.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji na jednym z parkingów przy ul. Wybickiego. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący ciężarowym mercedesem z naczepą zawracając uszkodził zaparkowaną przyczepę. Sprawca zdarzenia schował się w kabinie pojazdu i początkowo nie chciał poddać się kontroli, po chwili jednak otworzył drzwi. Jak się okazało samochodem kierował 40 – letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci 40-latkowi zatrzymali prawo jazdy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada wszystkich wymaganych przepisami wydruków z tachografu.

W najbliższym czasie 40-latek zostanie przesłuchany. Śledczy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenia z ustawy o transporcie drogowym, za co grozi mu grzywna.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.